Замовити зворотній дзвінок

Зв'яжіться з нами

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Залиште заявку і ми передзвонимо

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Зворотний дзвінок
Написати нам
Мобільний додаток
Калькулятор послуг
Наш телеграм

Охрана медицинских учреждений

Охорона необхідна всім підприємствам, в тому числі і медичним установам. На жаль, часто саме ці об'єкти з високою відвідуваністю і прохідністю, найменш захищені від злочинних дій зловмисників. Невеликі приватні кабінети і клініки, лікувально-профілактичні установи, стоматології - дуже часто все вони економлять на системах охорони і безпеки, підставляючи під удар не тільки збереження майна, але також здоров'я і життя співробітників і пацієнтів.Чому ця проблема так актуальна в медичному сегменті і як знайти ефективне рішення?

Актуальність проблеми охорони в медичних установах

Дороге обладнання, наявність рецептурних препаратів, спиртовмісних, а в деяких випадках і наркотичних засобів притягують увагу зловмисників. А так як такі об'єкти як правило мають чіткий графік роботи, то передбачити коли клініка залишиться без нагляду, простіше простого.Специфіка роботи медичних установ полягає в тому, що організація безпеки потрібно як в робочий час, так і в неробочий. Необхідно не тільки організувати ефективну систему безпеки, але також:
 • зуміти попередити виникнення надзвичайних ситуацій;
 • протиправних дій по відношенню до відвідувачів, персоналу;
 • крадіжок і розкрадань, як з боку сторонніх, так і з боку персоналу медустанови;
 • забезпечити безпеку працівників підприємства і відвідувачів.
Щоб все методи організації охорони працювали, найкраще довірити цю задачу професіоналам. Агентство безпеки "Карабінер" надає повний комплекс послуг, по організації охорони в медичних установах, що дозволить компанії спокійно працювати і приймати пацієнтів, не побоюючись погроз.

Яким загрозам безпеки схильні до медустанови

Всі підприємства медичної сфери можуть бути схильні як стандартним, так і специфічним типам загроз.До стандартних можна віднести такі:
 • проблеми техногенного характеру: пожежі, пошкодження інженерних комунікацій, перебої в електромережі, що може привести до обслуговування необхідного для проведення процедур або підтримки життєдіяльності пацієнтів обладнання;
 • незаконне проникнення на територію установи злодіїв, з метою грабежу і псування майна, грабежу особистих речей персоналу і пацієнтів, розкрадання рецептурних і фармацевтичних препаратів;
 • вчинення зловмисниками протиправних дій на території установи, спланованих актів псування майна і т.д.
До специфічних відносяться наступні:
 • інформаційні атаки з боку конкурентів;
 • розкрадання персональних даних про пацієнтів, розголошення лікарської таємниці;
 • недобросовісна конкуренція і розпускання чуток про співробітників компанії;
 • спроби дискредитувати як керівництво клініки, так і персонал.
На перший погляд може здатися, що більшість з перерахованих загроз далекі від реальності і швидше підходять для сюжету детективного фільму. Але як показує практика роботи фахівців агентства безпеки "Карабінер", всі вони реальні і відбуваються на регулярній основі серед медичних підприємств, на яких повністю відсутня або є дуже слабка ступінь захищеності.Незважаючи на серйозність деяких загроз, багато хто з них можливо вирішити в штатному режимі, якщо підходити до питання організації безпеки з професійного боку.Для надійної охорони повинні бути використані передові технічні засоби, задіяні ефективні організаційно-адміністративні рішення і залучені в організацію безпеки професіонали ЧОП.Окремо варто сказати про необхідність застосування комплексних заходів, так як окремо навіть найякісніші і просунуті технічні системи безпеки, або підготовлена фізична охорона ЧОП, не зможуть досягти максимальної ефективності, як у випадку з використанням всіх заходів в комплексі.Для організації комплексної охорони медустанов повинні бути використані такі засоби:
 • захист інформаційного простору і особистих даних пацієнтів і лікарів;
 • системи сигналізації, при використанні різних датчиків;
 • фізичні обмежувачі доступу на територію (кпп, надійні замки на дверях, решітки або віконниці на вікнах, вхідних дверях і т.д.);
 • системи відеоспостереження, що дозволяють здійснювати цілодобовий контроль за обстановкою;
 • фізична охорона ЧОП, виїзд на місце події групи швидкого реагування.

В чому полягає суть охоронних заходів

Розробка та впровадження охоронних заходів на об'єкті медичної сфери, повинні відбуватися в таких напрямках:
 • Фізичні методи, при яких необхідна організація контрольно-пропускних пунктів, поста охорони, патрулювання території, здійснення контролю за допомогою відеоспостереження. В окремих випадках можливе супровід пацієнтів, охорона цінних вантажів і інше.
 • Інженерні та технічні методи спрямовані на розробку і монтаж різних систем безпеки на об'єкті. Систем сигналізації, відеоспостереження, тривожної кнопки, датчиків і т.д.
 • Режимні методи, які безпосередньо пов'язані з фізичними методами організації безпеки. Це режим і контроль відвідувань, переміщень транспорту на території, пересування персоналу по об'єкту, внесення та винесення матеріальних та інформаційних цінностей.
 • Правові методи полягають в необхідності розробки та введення в роботу різної нормативно-правової документації: інструкцій, договорів, наказів та іншого.
Для того щоб реалізувати заплановані охоронні методи, ЧОП повинна мати необхідну для виконання матеріально-технічну базу та кваліфікований персонал.

Як організувати фізичну охорону

Фізична охорона медичних установ може бути спрямована на превентивну роботу і оперативну.Завдання превентивного напрямку діяльності полягає в попередженні виникнення загроз (зовнішніх, внутрішніх, інформаційних і т.д.).Завдання оперативного напрямку полягає в максимально швидкому усуненні виниклої проблеми, припиненні незаконних дій, усунення наслідків з мінімальними втратами.Організація фізичної охорони повинна бути комплексною і включати в себе широкий спектр робіт: від патрулювання території, до затримання зловмисників на місці події. Найбільш ефективною можна назвати роботу в цілодобовому режимі, особливо якщо об'єкт продовжує працювати в нічний час.

Особливості охорони медустанов

Всі особливості фізичної охорони медичного закладу обговорюються на етапі укладання договору замовника послуги з агентством безпеки.У разі, коли на об'єкті є необхідність в цілодобову охорону, робота фахівців ЧОП повинна бути позмінної. Коли такої необхідності немає, режим роботи охоронця обговорюється з замовником послуги.Формат охорони (неозброєна або збройна) також обговорюється з замовником послуги, враховуючи всі чинники і кількість можливих загроз.Також формат і режим роботи охорони може залежати від величини території. Якщо в невеликому стоматологічному кабінеті досить одного охоронця, то територія великої клініки зажадає крім охорони, обладнання КПП на виході / виході або, при необхідності, на кожному поверсі будівлі.Незалежно від величини об'єкта, фахівці безпеки рекомендують обладнати клініку тривожними кнопками.Оснащеність постів і наявність у охоронців арсеналу спецзасобів захисту буде залежати від обраного формату охорони (неозброєна або збройна).Замовник послуги може також вибирати зовнішній вигляд співробітників ЧОП, які будуть охороняти територію. Це може бути діловий костюм або типова охоронна форма.Хочете убезпечити свій бізнес і перебуваєте в пошуку оптимального рішення охорони для медичного центру, клініки, кабінету? Професіонали агентства безпеки "Карабінер" пропонують ефективне вирішення даного питання, звертайтеся!
Поделитесь новостью:
Предыдущая новость Следующая новость