Електрошокові зброю з'явилося на ринку пристроїв для самооборони ближче до кінця минулого століття, але досі не втрачає своєї актуальності. Такий невеликий і простий в експлуатації прилад, додає впевненості на темних вулицях і в неблагополучних районах. Але наскільки даний девайс зможе вас захистити?
Що з себе являє електрошокер
Дія електрошокера досить просте - при контакті або наведенні на тіло людини або тварини і натисканні на спускову кнопку, відбувається вихід електричного розряду, який впливає на живий об'єкт. При цьому останній відчуває больовий шок, можуть спостерігатися короткочасні судоми, втрата свідомості. Основним завданням шокера є тимчасово дезорієнтувати нападника і відбити атаку.Купити засіб для індивідуального захисту сьогодні можна в різному виконанні, впливати вони можуть:
контактним способом - впливають при безпосередньому фізичному контакті;
безконтактним або дистанційним - вплив можливо на відстані близько 4 метрів.
Все електрошокери, представлені на сучасному ринку можна розділити по класах:
перший клас - використання такого девайса дозволяє повністю нейтралізувати і знешкодити противника, в окремих випадках до втрати свідомості;
другий клас - застосування такого девайса допускається охоронними компаніями, при впливі на об'єкт, той може втратити контроль над рухами і орієнтацію, напруга 35-50 кіловольт;
третій клас - найбільш популярний тип шокеров, використовують для відлякування нападників, напруга таких девайсів не перевищує 34 кіловольт.
Незалежно від представленої класифікації, принцип дії однаковий - випущений з пристрою електричний розряд, паралізує м'язи тварини або людини, паралізує його на нетривалий час.Незважаючи на невеликий розряд струму, утримувати його в активному стані не рекомендується більше 3 сек. В цьому випадку шокер безпечний, не завдає шкоди здоров'ю нападника, а лише тимчасово його паралізує.В Україні купити побутової електрошокер може будь-який громадянин країни, до досягнення нею 18-річного віку. Зі зрозумілих причин, більш серйозні девайси, які мають потужність більше 95 Ватт, у відкритому доступі не продаються.
Правда про електрошокери
Даний девайс в першу чергу призначений для самозахисту. Зрозуміло, з огляду на його дію, виникає маса питань про безпеку використання.
Чи можна шокером вбити?
Електрошокер з'явився на ринку не сьогодні і не вчора, тому за час його використання було проведено маса дослідів і тестів, які доводять безпеку використання даних пристроїв.
Чи відноситься шокер до категорії зброї?
При використанні девайса можливо відбити атаку нападника, тимчасово його паралізувати, тому за можливість себе убезпечити, електрошокери можна віднести до розряду зброї, призначеного для самозахисту.
Наскільки ефективний шокер при тонкої одязі?
Сучасні моделі здатні впливати на тіло людини через матеріал щільністю від 30 мм.
Чи передається струм через контакт?
Багато користувачів побоюються використовувати шокер, якщо нападник тримає їх за руку, наприклад. Це робити можна, так як надходить з шокера електричний розряд впливає тільки на противника і не передається іншій людині.Залишилися ще питання? Ви хочете захистити себе, але не знаєте яку модель шокера вибрати? Звертайтеся по допомогу до фахівців Карабінер - ми запропонуємо вам пораду всім моментам, які пов'язані з вибором і експлуатацією електрошокерів.