Система блискавкозахисту будівель і споруд є комплексом особливих пристосувань і спеціальних технічних рішень, спрямованих на запобігання людей, майна, а також конструктивних елементів будівель від розрядів статичної атмосферної електрики.
Прямий удар блискавки в будь-яку споруду може стати причиною її повного або часткового руйнування, вивести з ладу електричного та електронного обладнання, привести до травмування або загибелі людини. Тому системи блискавкозахисту та заземлення настільки важливі для безпечної експлуатації споруд і людей, що знаходяться в них.

Дізнайтеся вартість
охорони свого
об’єкта

Залиште онлайн заявку на послугу
Система блискавкозахисту – повинна бути по-справжньому ефективною!
Проектування і монтаж систем блискавкозахисту – довіртеся професіоналам!
Розробку проекту для облаштування ефективного грозозахисного комплексу бажано довіряти фахівцям. Вони знають всі тонкощі цього непростого і дуже відповідального процесу. Неграмотне проектування системи блискавкозахисту загрожує серйозними наслідками. Теоретично, звичайна людина може зробити і встановити найпростіше токоотводящий пристрій. Але наскільки воно буде якісно виконувати свою задачу, сказати важко.
Компанія Карабінер розробляє професійні проекти по захисту будівель і споруд від ударів блискавки. Ми створимо для вас максимально надійну систему і встановимо її в короткі терміни. Звертайтеся!
Системи блискавкозахисту будівель і споруд – якими бувають?
Описувані комплекси ділять на внутрішні і зовнішні і є важливою частиною пожежної охорони приміщень. Зовнішні системи оберігають споруди від пожеж і пошкоджень за допомогою перехоплення блискавки і подальшого її відведення по спеціальних пристосувань в заземлювальну систему, в якій відбувається безпечне розсіювання токового розряду.
Зовнішня система блискавкозахисту реалізується за допомогою:
- токопріємних стрижнів;
- натягнутих тросів;
- токопріемние мереж.
Стандартні системи блискавкозахисту та заземлення складаються з:
- мідних, алюмінієвих, сталевих (оцинкованих або нержавіючих) громовідводів;
- особливих спусків, званих струмовідводами;
- заземляющей частини, яка контактує через особливу провідне середовище (або безпосередньо) з поверхнею землі.
Такі конструкції прийнято називати пасивними. Вони не завжди здатні по-справжньому якісно убезпечити будови від атмосферної електрики. Більш ефективною і надійною вважається активна система блискавкозахисту. Вона має в своєму розпорядженні струмоприймачем, який оснащується вбудованим електронним пристроєм. Останнє гарантовано притягує грозові розряди, оберігаючи тим самим будівлю від руйнувань.
Внутрішні комплекси створюється з метою захисту електричних і електронних пристроїв, що знаходяться в споруді, від перенапруги. Такі системи облаштовуються на базі спеціальних пристроїв (ПЗІП). Останні прийнято ділити на два типи. Перший вид УЗИП дозволяє захистити електроапарати від прямих ударів блискавки, другий – від непрямих. У деяких випадках рекомендується монтувати пристрої обох типів. Зауважимо, що в житлових будинках, як правило, встановлюються УЗИП другого виду.