Система водяного пожежогасіння впевнено завоювала довіру серед населення, успішно ліквідуючи вогнища загоряння. З кожним роком такі системи допрацьовуються і удосконалюються для нашої з вами безпеки. Існують кілька видів станцій водяного пожежогасіння, але у всіх принцип дії один – осередки загоряння гасяться водою.
Якщо ви вирішили встановити у себе насосну систему пожежогасіння, тоді вам краще звернутися до професіоналів, так як це досить непросте завдання, що вимагає певних знань і умінь.

Дізнайтеся вартість
охорони свого
об’єкта
Залиште онлайн заявку на послугу
Принцип гасіння водою
Завдяки дешевизні і певним властивостям, найпоширеніший метод гасіння вогнищ загоряння – це гасіння водою.
Внаслідок хімічної інертності, водою можна гасити більшість речовин і матеріалів, також вона має високу питому теплоємність і високою прихованою теплотою випаровування.
При всіх своїх позитивних властивостях також є і недоліки – вода має високу електропровідність, а спеціальні добавки, які дозволяють підвищити її вогнегасники властивості, підвищують електропровідність ще більше. Також є погана адгезія до тушкуємо об’єктів і найбільшим недоліком можна назвати можливість нанесення шкоди захищається.
Для того, щоб підвищити вогнегасники здатності води, в неї домішують особливі пенообразующие добавки. Вони здатні збільшити змочування, знизити надходження кисню в місце загоряння, а також за їх рахунок знижується витрата води. Наскільки вам необхідно використання такого розчину, вирішить фахівець, в залежності від приміщення, в якому планується установка даної системи.
Вода подається в за допомогою насосних станцій
Системи автоматичного водяного пожежогасіння
Установка пожежогасіння покликана ліквідувати пожежу, або максимально локалізувати його. При цьому запускатися вона може як автоматично, так і вручну.
Види автоматичних установок водяного пожежогасіння за типами зрошувальних елементів:
- спринклерні;
- дренчерні.
Обидві системи, являють собою трубопровідну мережу по якій подається вода в необхідну зону, насосних станцій і зрошувачів, однак є деякі відмінності.
Спринклерні бувають:
- водозаполеннимі – при цьому трубопровід постійно заповнений водою, тому використовувати дану систему можна тільки при плюсових температурах;
- повітряними – в цьому випадку водою заповнені тільки підвідні трубопроводи (насосної станції), а поживні і розподільні – повітрям;
- водоповітряними – поєднання першого і другого виду, тобто заповнення поживних і розподільних трубопроводів водою відбувається в залежності від температурного режиму, при цьому трубопровід насосної станції заповнений постійно.
Спринклерні мають свої особливості. Вони запускаються тільки автоматом, якщо перевищено температурний поріг в приміщенні. Може використовуватися як самостійна пожежна сигналізація. При цьому пожежогасіння відбувається тільки в тому приміщенні, де зафіксовано перевищення температурного порога і сталося відкриття запірного механізму спрінклера.
Насосну станцію необхідно встановити в приміщенні з виключно позитивною температурою (не нижче + 5С).
Дренчерні бувають:
- електричними;
- гідравлічними;
- пневматичними;
- механічними;
- комбінованими.
Їх застосування, найчастіше, необхідно в приміщенні, де є підвищений ризик пожеж, щоб одночасно окропити всю площу, яка захищається. Також дренчерноїустановки можуть застосовувати при зрошенні вертикальної поверхні і створення водяної завіси. Такі системи не мають тепловими замками, як спринклерні, тому запуск може походити від зовнішньої спонукальної системи виявлення пожежі.
При використанні дренчерній установки, пожежогасіння буде у всіх приміщеннях, де встановлена система, за рахунок того що підключення йде до єдиного вузла.
Для того, щоб визначити який тип насосної станції пожежогасіння вам краще використовувати, зверніться до фахівців компанії Карабінер. Крім цього, ми комплексно підходимо до вирішення вашого завдання і виконуємо професійну установку всіх охоронних систем.