Аерозольне пожежогасіння – ефективний спосіб локалізації вогнищ загорянь. Він передбачає застосування речовин, які утворюються при спалюванні спеціальної суміші і формують аерозоль з особливими властивостями.
Механізм такого виду гасіння полягає в гальмуванні хімреакцій, що підтримують процес горіння.

Дізнайтеся вартість
охорони свого
об’єкта
Залиште онлайн заявку на послугу
Аерозольна і азотне пожежогасіння – сучасні технології
Аерозольна обладнання рекомендовано для гасіння рідких і твердих бистровоспламеняющіхся матеріалів, електроприладів. Найчастіше воно використовується в автосервісах, складських комплексах, офісних будівлях, трансформаторних будках, судноплавстві. Вже згадана технологія гасіння є універсальною. Тому її можна застосовувати в житлових приміщеннях (квартири, заміські дачі і котеджі, приватні будинки). Аерозолі не використовуються для гасіння:
- хімічних сполук, здатних горіти і тліти без припливу кисню;
- металевих порошків, різних гідридів, пірофорних матеріалів;
- конструкцій з пористої, сипучої, волокнистої структурою, схильних до самозаймання.
Основна інформація про аерозольних системах
Установки з описаними сумішами називають генераторами вогнегасного аерозолю (ГОА). Вони запускаються автоматично (по команді протипожежної сигналізації) або вручну. Деякі системи працюють комбіновано. Їх може активувати і оператор, і автоматика. Автоматизовані системи функціонують за простою схемою:
- сигналізація фіксує появу вогню (диму);
- включається світлова панель і / або тривожна сирена;
- люди на об’єкті, що підлягає починають евакуюватися;
- передається сигнал на запуск ГОА.
Установка починає заповнювати аерозолем приміщення, формується захисна плівка, що перешкоджає надходженню повітря, що призводить до миттєвого зниження тепла, що утворюється під час пожежі. Підсумок дії генератора – падіння температури і локалізація загоряння. Зверніть увагу! Після того, як аерозольна система пожежогасіння перестає працювати, в приміщення протягом 15 хвилин зберігається активна концентрація гасячого речовини. За рахунок цього ризик повторного загоряння повністю виключається.
Азотне гасіння – інновації захищають від пожеж
На багатьох підприємствах нафтохімічної, газової, хімічної промисловості використовується азотне пожежогасіння. Ця методика ефективна для попередження спалахів і вибухів, а також для їх ліквідації. Азотне обладнання функціонує за рахунок застосування інноваційної мембранної технології.
Менеджери Карабінер опишуть всі достоїнства аерозольного і азотного гасіння пожеж. Ви легко підберете необхідну систему. Звертайтеся.