Важливою частиною комплексних заходів, спрямованих на забезпечення протипожежної безпеки промислових, складських, житлових та інших приміщень, є вогнезахист різноманітних споруд, наявних на той чи інший об’єкт. Вогнезахисна обробка дерев’яних конструкцій (а також металевих і виготовлених з інших матеріалів) вважається чудовим пасивним засобом захисту від загорянь.
Така операція виконується в профілактичних цілях. Вона збільшує стійкість конструкцій до вогню, запобігає загоряння, зменшує показник горючості різних матеріалів і дає можливість оперативно локалізувати пожежу.

Дізнайтеся вартість
охорони свого
об’єкта
Залиште онлайн заявку на послугу
Вогнезахисна обробка приміщень – якими засобами виконується?
Випадки застосування вогнезахисту
Вогнезахист найчастіше потрібно для обробки наступних конструкцій і споруд з деревини:
- щитів-настилів;
- елементів покрівлі та горищних приміщень;
- тимчасових споруд;
- стелажів, палет;
- будівельних лісів.
Вогнезахисна обробка горищних приміщень та інших конструкцій виконується різними способами. Найбільш популярні з них ми опишемо далі.
Вогнезахисні склади – який вибрати?
Для захисту виробів з ДВП і ДСП, деревини, підвісних дерев’яних стель і паркетних підлогових покриттів зараз досить активно використовуються спеціальні лаки. Вони являють собою особливі суміші, що підвищують стійкість матеріалів до вогню, з напівглянцевим або глянцевим ефектом.
Вартість таких лаків об’єктивно висока. Та й сам процес їх застосування вимагає від майстра серйозних знань і умінь. Наприклад, проведення вогнезахисної обробки стаціонарних дерев’яних стелажів та інших масивних конструкцій передбачає послідовне нанесення спецінструменту оберігає складу окремими шарами з обов’язковим сушінням (протягом певного часу) кожного з них. Тому вогнезахисні лаки застосовуються досить рідко.
Більш простим і доступним процесом є обробка горищних приміщень вогнезахисним складом на основі фарби. Він наноситься одним шаром певної товщини за допомогою звичайного малярного валика або пензлика. Захисна фарба відмінно оберігає дерев’яні конструкції від загорянь протягом тривалого часу. Недолік такої методики лише один – неможливість вибрати якийсь певний відтінок складу (майже всі описувані фарби випускаються білого кольору).
Ефективним способом підвищення стійкості мансард і горищ (а також інших конструкцій з деревини) визнається методика їх просочення спеціальними розчинами, які створюються на водній основі. Подібна обробка горищних приміщень вогнезахисним складом (терміни гарантованого дії таких розчинів варіюються від 5 до 10 років) не вимагає великих фінансових витрат. Тому її дуже часто використовують для запобігання від пожеж приватних будинків.
Звертайтеся в компанію Карабінер, якщо вам необхідна дійсно ефективна вогнезахисна обробка горищних приміщень та інших конструкцій з деревини.