Замовити зворотній дзвінок

Зв'яжіться з нами

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Залиште заявку і ми передзвонимо

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Зворотний дзвінок
Написати нам
Мобільний додаток
Калькулятор послуг
Наш телеграм

Кого вибрати для охорони об’єкта: сторожа або ЧОП?

Більшість власників бізнесу сходяться на думці, що складські та торговельні приміщення, офіс і інші об'єкти підприємства потребують охорони. Але ось в чому не вдається досягти такої одностайності так це в тому, який вибрати тип охорони. Коли можна розглядати охорону об'єкта сторожем, а коли краще зупинити свій вибір на комплексній пропозиції від охоронного агентства.Пропонуємо вивчити це питання докладніше і знайти найбільш підходящий для кожного відповідь.

Охорона об'єкта сторожем

Як правило, сторож або вахтер на невеликому підприємстві, належить до штатного персоналу. Для того щоб бути сторожем не потрібно мати особливої ​​підготовки або кваліфікації, тому найняла такого співробітника на роботу компанія, має повне право визначити в якості заробітної плати мінімальну ставку. Однак навіть невелика зарплата не вбереже підприємство від сплати податків, страхових внесків та іншої паперової і фінансової тяганини.Крім цього, навіть невеликої компанії навряд чи вдасться знайти співробітника, який погодитися працювати без вихідних, тому в штат потрібно оформити кілька сторожів для позмінної роботи. Що вже говорити, якщо компанія володіє не тільки невеликим офісом або магазином, але також складськими приміщеннями або іншими об'єктами, що потребують охорони.В обов'язки сторожа або вахтера, враховуючи класифікацію даних працівників, входить наступне:
 • Знаходження на території об'єкта в зазначений час.
 • Здійснення контролю за територією об'єкта.
 • Повідомлення керівництва і силових структур про виникнення протиправних дій на об'єкті або інших позаштатних ситуацій.
 • Вживання заходів з безпеки (дзвінок в поліцію, пожежну службу або іншу організацію). Як правило, охоронець або вахтер позбавлений необхідних інструментів, підготовки і повноважень для прийняття будь-яких інших заходів.
Наявність на підприємстві штатного сторожа навряд чи здатне відлякати зловмисників, особливо таких, які налаштовані серйозно. Тому, якщо компанія володіє певними матеріально-товарними цінностями і піклується про їх зберігання, то найм штатного охоронця буде не найвигіднішим рішенням, особливо з огляду на те, що його не можна притягнути до юридичної та матеріальної відповідальності. Максимум, що можливо - це матеріальна відповідальність сторожа, обмежена сумою його зарплати.

Охорона об'єкта силами ліцензованого агентства безпеки

Приймаючи рішення про співпрацю з ЧОП, кожен власник бізнесу може розраховувати на кваліфіковану охорону об'єкта будь-якої складності.Для максимально ефективної роботи задіюються сертифіковані фахівці мають необхідну підготовку і кваліфікацію. Також комплексна охорона передбачає використання новітніх технологічних засобів, що займають значне місце в організації максимально ефективної охорони на підприємствах.Фахівці охорони, є співробітниками ЧОП, виконують на порядок більше завдань, ніж штатний сторож компанії. Охоронцями ЧОП можуть виконуватися такі дії:
 • Розробка та впровадження ефективної системи охорони;
 • виявлення потенційно проблемних місць в системі охорони та рекомендації по їх посиленню;
 • забезпечення пропускного режиму на підприємстві;
 • забезпечення контролю за порядком на об'єкті, а також контролю за рухом автотранспортних засобів (в'їзд-виїзд з території об'єкта);
 • здійснення патрулювання території;
 • впровадження превентивних антитерористичних заходів;
 • забезпечення безпеки співробітників компанії;
 • превентивні заходи щодо розкрадання матеріальних цінностей;
 • оперативне реагування на нештатні ситуації;
 • затримання порушників;
 • взаємодія зі службами екстреної допомоги.
Крім цього, співробітництво з професійним ЧОП є непоганою профілактикою щодо забезпечення захисту від дрібних правопорушень, в тому числі всередині компанії.Система охорони для конкретного підприємства завжди підбирається індивідуально, виходячи з безлічі чинників. При необхідності і бажанні клієнта, в окремих випадках функціонал фахівців можна розширити, підключити додаткові опції, які значно підвищують ефективність охоронних заходів.Всі питання юридичного і фінансового характеру прописуються в договорі. Найчастіше охоронне агентство несе юридичну і фінансову відповідальність за порядок на об'єкті. У разі розкрадань, під час дії договору з ЧОП, замовник має право на отримання компенсації, що має бути закріплено документально.При цьому компенсація може проводиться як страхувальником, так і з бюджету компанії, що надає послуги.Підводячи підсумки слід зазначити наступне - очевидно, що послуги штатного сторожа будуть значно дешевше, ніж вартість послуг співробітників охоронного агентства. Але навіть при наявності гарної фізичної підготовки у вашого охоронця, слід розуміти, що він не зможе забезпечити необхідний захист і кваліфіковану організацію безпеки на підприємстві.Такий метод охорони, як штатний сторож, припустимо спільно з установкою систем сигналізації на невеликому об'єкті як кіоск або магазин без складських приміщень. Але в інших випадках, при наявності на об'єкті товарно-матеріальних цінностей, раціональним рішенням буде звернутися за організацією безпеки до кваліфікованих фахівців охоронного агентства.
Поделитесь новостью:
Предыдущая новость Следующая новость