Замовити зворотній дзвінок

Зв'яжіться з нами

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Залиште заявку і ми передзвонимо

 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.
Зворотний дзвінок
Написати нам
Мобільний додаток
Калькулятор послуг

Кого вибрати для охорони об’єкта: сторожа або ЧОП?

Більшість власників бізнесу сходяться на думці, що складські та торговельні приміщення, офіс і інші об’єкти підприємства потребують охорони. Але ось в чому не вдається досягти такої одностайності так це в тому, який вибрати тип охорони. Коли можна розглядати охорону об’єкта сторожем, а коли краще зупинити свій вибір на комплексній пропозиції від охоронного агентства.

Пропонуємо вивчити це питання докладніше і знайти найбільш підходящий для кожного відповідь.

Охорона об’єкта сторожем

Як правило, сторож або вахтер на невеликому підприємстві, належить до штатного персоналу. Для того щоб бути сторожем не потрібно мати особливої ​​підготовки або кваліфікації, тому найняла такого співробітника на роботу компанія, має повне право визначити в якості заробітної плати мінімальну ставку. Однак навіть невелика зарплата не вбереже підприємство від сплати податків, страхових внесків та іншої паперової і фінансової тяганини.

Крім цього, навіть невеликої компанії навряд чи вдасться знайти співробітника, який погодитися працювати без вихідних, тому в штат потрібно оформити кілька сторожів для позмінної роботи. Що вже говорити, якщо компанія володіє не тільки невеликим офісом або магазином, але також складськими приміщеннями або іншими об’єктами, що потребують охорони.

В обов’язки сторожа або вахтера, враховуючи класифікацію даних працівників, входить наступне:

 • Знаходження на території об’єкта в зазначений час.
 • Здійснення контролю за територією об’єкта.
 • Повідомлення керівництва і силових структур про виникнення протиправних дій на об’єкті або інших позаштатних ситуацій.
 • Вживання заходів з безпеки (дзвінок в поліцію, пожежну службу або іншу організацію). Як правило, охоронець або вахтер позбавлений необхідних інструментів, підготовки і повноважень для прийняття будь-яких інших заходів.

Наявність на підприємстві штатного сторожа навряд чи здатне відлякати зловмисників, особливо таких, які налаштовані серйозно. Тому, якщо компанія володіє певними матеріально-товарними цінностями і піклується про їх зберігання, то найм штатного охоронця буде не найвигіднішим рішенням, особливо з огляду на те, що його не можна притягнути до юридичної та матеріальної відповідальності. Максимум, що можливо – це матеріальна відповідальність сторожа, обмежена сумою його зарплати.

Охорона об’єкта силами ліцензованого агентства безпеки

Приймаючи рішення про співпрацю з ЧОП, кожен власник бізнесу може розраховувати на кваліфіковану охорону об’єкта будь-якої складності.

Для максимально ефективної роботи задіюються сертифіковані фахівці мають необхідну підготовку і кваліфікацію. Також комплексна охорона передбачає використання новітніх технологічних засобів, що займають значне місце в організації максимально ефективної охорони на підприємствах.

Фахівці охорони, є співробітниками ЧОП, виконують на порядок більше завдань, ніж штатний сторож компанії. Охоронцями ЧОП можуть виконуватися такі дії:

 • Розробка та впровадження ефективної системи охорони;
 • виявлення потенційно проблемних місць в системі охорони та рекомендації по їх посиленню;
 • забезпечення пропускного режиму на підприємстві;
 • забезпечення контролю за порядком на об’єкті, а також контролю за рухом автотранспортних засобів (в’їзд-виїзд з території об’єкта);
 • здійснення патрулювання території;
 • впровадження превентивних антитерористичних заходів;
 • забезпечення безпеки співробітників компанії;
 • превентивні заходи щодо розкрадання матеріальних цінностей;
 • оперативне реагування на нештатні ситуації;
 • затримання порушників;
 • взаємодія зі службами екстреної допомоги.

Крім цього, співробітництво з професійним ЧОП є непоганою профілактикою щодо забезпечення захисту від дрібних правопорушень, в тому числі всередині компанії.

Система охорони для конкретного підприємства завжди підбирається індивідуально, виходячи з безлічі чинників. При необхідності і бажанні клієнта, в окремих випадках функціонал фахівців можна розширити, підключити додаткові опції, які значно підвищують ефективність охоронних заходів.

Всі питання юридичного і фінансового характеру прописуються в договорі. Найчастіше охоронне агентство несе юридичну і фінансову відповідальність за порядок на об’єкті. У разі розкрадань, під час дії договору з ЧОП, замовник має право на отримання компенсації, що має бути закріплено документально.

При цьому компенсація може проводиться як страхувальником, так і з бюджету компанії, що надає послуги.

Підводячи підсумки слід зазначити наступне – очевидно, що послуги штатного сторожа будуть значно дешевше, ніж вартість послуг співробітників охоронного агентства. Але навіть при наявності гарної фізичної підготовки у вашого охоронця, слід розуміти, що він не зможе забезпечити необхідний захист і кваліфіковану організацію безпеки на підприємстві.

Такий метод охорони, як штатний сторож, припустимо спільно з установкою систем сигналізації на невеликому об’єкті як кіоск або магазин без складських приміщень. Але в інших випадках, при наявності на об’єкті товарно-матеріальних цінностей, раціональним рішенням буде звернутися за організацією безпеки до кваліфікованих фахівців охоронного агентства.

Поделитесь новостью:
Предыдущая новость Следующая новость