Види систем пожежогасіння

15березня

vidy-sistem-pogarotusheniya

Найбільш ефективним засобом боротьби з пожежами є превентивні заходи, спрямовані на те, щоб максимально убезпечити життя і здоров’я людей, а також майно від початку спалаху і наслідків пожежі.

Монтаж систем пожежогасіння якраз є однією з таких превентивних заходів, покликаних мінімізувати втрати від дії вогню. Пропонуємо поговорити про те, які сьогодні використовуються види систем пожежогасіння.

Водяні системи

Широко використовується обладнання пожежогасіння, де діючою на вогонь речовиною є вода (або водяна суміш), яка розпорошується зверху на приміщення, де сталося загоряння.

Недоліком є досить серйозної шкоди майну від дії води, а також небезпека потрапляння води в електрику.

Слід сказати, що зараз все частіше використовується водяний туман, який завдає меншої шкоди майну.

Газові системи

На відміну від водних, допустиме застосування в усіх приміщеннях, де знаходиться електроніка, книги та інші майнові цінності. Газова система діє методом зниження концентрації кисню в приміщенні, шляхом витіснення його за допомогою інших газів.
Недоліком можна назвати обов’язкову евакуацію людей з приміщення, в разі необхідності застосування газової системи пожежогасіння.

Аерозольні системи

Найчастіше даний вид протипожежних систем встановлюють в приватних будинках. Його очевидними перевагами є відсутність корозійної дії і безпеку для людини.

Пінні системи

Даний вид пожежогасіння застосовують на підприємствах, де є ризик загоряння рідин. Піна покриваючи вогнище загоряння придушує його.

Недоліком можна назвати високу вартість і труднощі в процесі прибирання після використання.

Порошкові системи

Цей види пожежогасіння можна сміливо назвати універсальним, так як він підходить для гасіння вогнищ загоряння будь-якого типу. Однак, незважаючи на це, порошкові системи не отримують широкого поширення, так як порошок володіє досить слабкою проникаючою здатністю, при цьому значно погіршує видимість і ускладнює дихання.

Також системи пожежогасіння можна поділити за особливостями конструкції:

  • стаціонарні;
  • мобільні;
  • напівстаціонарні.

За ступінню впливу на вогнище:

  • поверхневі;
  • об’ємні.

За автоматизацією:

  • ручні;
  • автоматичні.

Сказати, що одна з систем краща за іншу – буде в корені неправильно, адже принцип роботи у кожного виду обладнання залежить від поставлених перед ним завдань. Якщо ви сумніваєтеся у виборі і не знаєте який вид підійде конкретно вам – звертайтеся за допомогою до фахівців, які зможуть оцінити об’єкт і підкажуть яка з система буде найбільш відповідною для вашої ситуації.